Okolica
Poczuj czym jest aktywny odpoczynek na urlopie!
Wachlarz czekających tu na Ciebie atrakcji jest niesamowity!
Planujesz urlop i czynisz postanowienie: gdzie indziej niż dotychczas! Dość masz znanych zatłoczonych, głośnych kurortów. Marzysz o czymś nowym, nieznanym, niepowtarzalnym, malowniczym oraz zapierającym dech w piersi? Pragniesz zasygnalizować swoją odrębność i indywidualność i zagościć w niszowym klimatycznym miejscu. Idealnie dopasowuje się do Twych potrzeb istotny punkt na mapie środkowej części Polski, jest to zbiornik wodny Jeziorsko.
Malownicze krajobrazy czekają, aby zachwycić Cię swoim pięknem!
Mapa regionu
Rezerwat Przyrody
Strefa Ciszy Rezerwatu Ornitologicznego zb. Jeziorsko
Zbiornik wodny Jeziorsko to rezerwat ornitologiczny. Czatować w nim można na gniazdujące kormorany, gęgawę, czy też ohary. Proponujemy Państwu zatem miejsce z potencjałem, miejsce, które złapie każdego odwiedzającego mocno za serce.
Termy Poddębice
Adama Mickiewicza 19, 99-200 Poddębice ~ 30km
TERMY PODDĘBICE to nowoczesny kompleks wykorzystujący naturalną wodę termalną prosto z gorących źródeł. Tworzy je 7 basenów zewnętrznych i wewnętrznych o łącznej powierzchni lustra wody 2300 m2 i bardzo przyjemnej temperaturze 30-38°. Woda termalna wydobywana jest z głębokości aż 2101 metrów, ma 27 tysięcy lat i jest pierwotnie czysta pod względem chemicznym i mikrobiologicznym. Głównym atutem wody termalnej zaraz po temperaturze jest jej skład. Ma charakter wodorowęglanowo – sodowo – krzemionkowo – wapniowy, odczyn pH=7, a niska twardość i obecne w wodzie związki krzemu są korzystnymi walorami, powodującymi lepsze nawilżenie i oczyszczenie skóry.
Termy Poddębice to nie tylko świetnej jakości naturalna woda termalna. Znajdziemy tutaj dwie strefy saun, a w nich: sauny fińskie, łaźnie parowe, sauny infrared, saunarium z aromaterapią, słoneczną łąkę z lampami UV i IR, komnatę solną z tężniami – doskonałe miejsce relaksu z właściwościami inhalacyjnymi. Tężnie solankowe nasycają powietrze jodem, bromem i całą gamą innych mikroelementów. Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych. Jest tu też ścieżka Kneippa do naprzemiennej kąpieli stóp w zimnej i ciepłej wodzie.
Strefa saun na piętrze jest strefą beztekstylną. Ceremonie saunowe prowadzone przez wykwalifikowanych saunamistrzów oferowane są przez 7 dni w tygodniu i dostępne w cenie biletu basenowego z saunami.
Termy Poddębice na swoim SPA oferują swoim Gościom szereg zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych mających na celu poprawę ogólnego samopoczucia, zmniejszenia napięcia mięśniowego czy wygładzenie i przywrócenie skórze niezwykłej miękkości
Termy Poddębice czynne są codziennie od 10:00 do 22:00.
Zoo Borysew
Borysew 25, 99-200 Poddębice ~ 30km
Zwierzęta z ZOO Safari w Borysewie przyciągają tłumy gości. Można spotkać tu egzotyczne gatunki i poczuć się jak w dalekiej Afryce. Spotkanie z lwem, białym tygrysem czy zebrą to nie lada gratka dla zwiedzających. Świat wodny zajmuje kilka wysp, otoczonych zbiornikiem. Zamieszkują to mandryle, lemury, pawie i aligatory. Podziwiać można wodospady, fontanny czy żywe palmy.
Termy Uniejów
Zamkowa 3/5, 99-210 Uniejów ~ 25km
Cudownych, leczniczych właściwości możemy doświadczyć racząc się regionalną, mineralną, hipertermalną wodą. Termy Uniejów czerpią ją z dwukilumetrowych głębin spod powierzchni ziemi. Kompleks Termy Uniejów to nie tylko zespół basenowy. Znajduje się w nim strefa relaksu, tężnie solankowe, SPA, a w okolicy park zamkowy i park linowy.
Spycimierz
Kwietne dywany na Boże Ciało, 99-210 Spycimierz ~ 22km
W 1107 roku istniał tu gród wspomniany w kronice Galla Anonima. Zbudowany na miejscu, w którym krzyżował się szlak z Poznania do Kalisza. W grodzie tym Bolesław Krzywousty więził arcybiskupa Marcina – stronnika swego brata. Można zobaczyć tu pozostałości obronnych wałów grodziska, funkcjonujących do XIV wieku. Na terenie miejscowości znajduje się 5 bunkrów z okresów II wojny światowej. Współczesna wieś słynie z układanych dywanów kwiatowych w dniu procesji Bożego Ciała.
Klasztor Ojców Bernardynów
Klasztorna 9, 98-290 Warta ~ 12km
Zespół Klasztorny Ojców Bernardynów w Warcie pełni funkcję historyczno-muzealną z uwagi na swoją wartość artystyczną, naukową i historyczną, ukazując świadectwo minionej epoki.
W skład zespołu klasztornego bernardynów wchodzi: kościół Wniebowzięcia NMP -pierwotnie gotycki, wzniesiony w latach 1479 – 82. W 1612 r. dobudowano do kościoła renesansową boczną kaplicę św. Anny. Kościół posiada bogate wyposażenie wnętrza, zaliczane do najbardziej efektownych wnętrz barokowych w kraju.
Parafia św. Mikołaja w Miłkowicach
Miłkowicka 8, 62-730 ~ 4km
Historia jego istnienia jest przebogata. Pierwszy, drewniany kościół parafialny pw. św.Mikołaja i św. Doroty, wzmiankowany w drugiej połowie XV w.
Jego fundatorami byli najprawdopodobniej właściciele majątku -Miłkowscy. Kościół uległ zniszczeniu ze starości w XVIII w. W 1787 r. miejscowy dziedzic Ignacy Lipski, wystawił nowy kościół pw. św. Mikołaja. Zbudowany z bali sosnowych na murowanym fundamencie, spalił się w 1849 r. W 1850 r. powstał nowy z fundacji Tomasza Bogdańskiego, ówczesnego dziedzica Miłkowic. Była to jednak nietrwała budowla z tzw. muru pruskiego, która już w 1870 r. popadła w ruinę.
Najmniejsza Parafia w Polsce
Kościół pw. św. Marka Ewangelisty, Siedlątków 1, 99-235 Siedlątków ~ 12km
Parafia liczy ponad 30 rodzin, co czyni ją najmniejszą pariafią w Polsce. Kościół wzniesiony został w 1683 roku z kamienia polnego i cegły. W jego podziemiach pochowane jest ciało powstańca Adama Bolesława Jabłkowskiego, który zginął w walce z kozakami. W latach 70. XX wieku kościółek miał zostać rozebrany i przeniesiony w inne miejsce z powodu budowy zbiornika Jeziorsko. Ostatecznie zdecydowano pozostawić go na obwałowanym cyplu.
Skontaktuj się
Wyślij wiadomość